Loading...

کرم ضدآفتاب SPF30 آمالفی 200میل

کرم ضدآفتاب SPF30 آمالفی 200میل
110,000تومان

کرم ضد آفتاب آمالفی

نور خورشید و مضرات آن برای پوست

یکی از عوامل محیطی که برای پوست و مو مفید بوده ولی اگر زیاد در برابر آن قرار بگیریم مضر است، نور خوشید است. اشعه ی خورشید از سه قسمت تشکیل شده است. قسمت اول امواج مرئی هستند که باعث ایجاد روشنایی شده و پنجاه درصد از اشعه ی خورشید را تشکیل می دهد. قسمت دوم امواج فروسرخ هستند که باعث انتقال گرما می شوند و قسمت سوم امواج فرا بنفش(UV) هستند که این امواج باعث تولید ویتامین D در پوست می شوند اما ضررهایی نیز دارند. امواج فرابنفش نوع اولUVA  باعث ایجاد پیری زودرس، حساسیت های نوری، لکه های پوستی و چین وچروک و در دراز مدت ممکن است باعث سرطان پوست شود. و امواج فرا بنفش نوع دوم UVB با برخورد به پوست، باعث  آفتاب سوختگی، تیرگی پوست و دردراز مدت سرطان های پوستی می شود. که در نتیجه امواج خطرناکی هستند پس باید از این امواج در برابر پوستمان محافظت کنیم. البته اشعه ی فرابنفش نوع سومی هم وجود دارد که جذب جو زمین شده و به زمین نمی رسد. در شرایط خاصی مضرات امواج فرابنفش بیشتر روی پوست عمل می کنند که برایتان در ادامه توضیح می دهیم:

  • زمان و ساعتی که در برابر نور خورشید هستید: هر چه به ظهر که بیشترین شدت تابش آفتاب هست نزدیک تر باشید ،حوالی ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر، شدت اشعه ی فرابنفش بیشتر است و آفتاب عمودی تر تابیده می شود.
  • ارتفاع از سطح دریا: هرچقدر که ارتفاع مکانی که هستید از سطح دریا بیشتر باشد شدت تابش اشعه ی فرابنفش روی پوست بیشتر است.
  • عرض جغرافیایی: هرچقدر که اندازه ی عرض جغرافیایی کمتر باشد، شدت تابش بیشتر است. این میزان در خط استوا کمترین میزان است که بنابراین، بیشترین شدت تابش نور خورشید را دارد.
  • فصل: بیشترین شدت تابش نور خوشید در تابستان است چراکه آفتاب عمودی تر تابیده می شود.
  • رطوبت: اشعه ی فرابنفش در پوست مرطوب 4 برابر بیشتر از پوست خشک نفوذ می کند.

محافظت از پوست با کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب از رسیدن اشعه های مضر فرابنفش به پوست جلوگیری می کنند. برخی فقط از UVB و برخی از هردو. بهتر است دقت کنید که ضد آفتاب انتخابی شما از هر دو نوع اشعه ی فرابنفش UVA و UVB محافظت کند. به این نوع کرم ضد آفتاب broad spectrum می گویند. اشعه ی UVB از شیشه عبور نمی کند ولی اشعه ی UVA از شیشه نیز عبور می کند. کرم ضد آفتاب از نظر توان مقابله با اشعه ی فرابنفش انواع مختلفی دارد. به توان مقابله با اشعه ی فرابنفش به اختصار SPF می گویند. مقدار SPF را ضربدر 10 کرده و زمانی که کرم ضدآفتاب در برابر نور خورشید از پوست شما محافظت می کند بدست می آید. مثلا SPF15 یعنی این کرم ضد آفتاب 150 دقیقه یعنی 2 ساعت و 30 دقیقه از پوست شما محافظت کرده و پس از آن باید کرم ضدآفتاب را تجدید کنید.

کرم ضدآفتاب اسپانیایی آمالفی

کرم ضدآفتاب آمالفی که محصول کشور اسپانیاست، برند معتبر اروپایی است که می توانید به آن و تاثیر فوق العاده عالی محصولات آن اعتماد کنید. مقدار SPF این نوع کرم ضدآفتاب آمالفی 30 می باشد که به این معنیست که به مدت 300 دقیقه از پوست شما در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید محافظت می کند. شما پس از 300 دقیقه باید کرم ضدآفتاب خود را تجدید کنید. با استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی پوست صورتتان، پروتئین های ضروری پوست مانند کلاژن، کراتین و الاستین از دست نرفته و در پوست باقی می مانند. این پروتئین ها برای سلامت پوست ضروری هستند. حجم کرم ضدآفتاب آمالفی 200 میلی لیتر می باشد. شما پس از استفاده از کرم ضدآفتاب آمالفی به هیچ وجه احساس چربی روی پوستتان نمی کنید. این کرم ضدآفتاب خیلی سریع جذب پوستتان می شود.

بهتر است بدانید SPF15 مقدار 93 درصد، SPF30  مقدار 97 درصد و SPF50 مقدار 98 درصد از اشعه ی UVB را دفع می کنند. پس با بیشتر شدن SPF اشعه ی فرابنفش بیشتری نسبتا دفع نمی شود و از این نظر تفاوت زیادی با هم ندارند.

نوع : کرم ضدآفتاب
مناسب برای : انواع پوست
حجم : 200ml
SPF : 30
مورد استفاده : خانم ها و آقایان